Oczyszczanie jelit


Dlaczego tak ważne jest usuwanie toksyn z organizmu? Codziennie narażeni jesteśmy na działanie różnorodnych toksyn. Toksyny te mogą pochodzić ze źródeł zewnętrznych (czyli środowiska – dym, smog, promieniowanie, spaliny) oraz z wewnątrz, czyli z przemian metabolicznych (trawienie, procesy gnilne, kwasy żołądkowe, komórki nowotworowe, toksyny pasożytów, wirusów, grzybów, bakterii). Jeśli nie będziemy oczyszczać organizmu 2 razy w roku, ilość toksyn nagromadzonych w organizmie może zacząć zagrażać naszemu zdrowiu!

Skuteczne odtruwanie

To zmiana stylu życia, czyli odpowiednie odżywianie się, picie dużych ilości wody i stosowanie naturalnych produktów, suplementów, racjonale żywienie, ruch i gimnastyka. Korzystnie jest wyeliminować toksyny pochodzące z alkoholu i tytoniu oraz zrezygnować z cukru na rzecz zdrowego błonnika (np. Nopalin)
Właściwy proces usuwania szkodliwych substancji - DETOKSYKACJA – jest niezbędny dla zachowania zdrowia. Oczyszczanie przeprowadzamy dwa razy w roku, na przykład wiosną i jesienią.
Oczyszczanie to również tworzenie „zielonego, czystego wnętrza”, w którym wyeliminowane zostają toksyny i złogi gnilne oraz występuje znaczna poprawa zapachu ciała i wydzielin. Korzystny wpływ „zielonego, czystego wnętrza” to również zahamowanie rozwoju bakterii i pasożytów, czyli gruntowne porządki naszego organizmu.

Detoxic - najniższa cena - rabat producenta

KUP TERAZ

Zanieczyszczone jelita – objawy

Co możemy zauważyć, gdy nasze jelita są zanieczyszczone? Jakie zmiany obserwujemy w naszym organizmie? Po czym poznać, że muszę oczyścić jelita?
  • występują zaparcia i nieregularne wypróżnianie się
  • pojawiają się wzdęcia i gazy, często nadkwaśność i odbijanie się
  • na skórze pojawiła się egzema lub wisząca brodawka
  • występują problemy z trawieniem i nieregularne wypróżnianie się
  • skóra jest nierówna, matowa i skłonna do alergii
  • na zębach i języku może pojawić się nalot
  • występuje nieświeży oddech / zapach z ust
  • często pojawia się zmęczenie i trudność w skoncentrowaniu się
  • zapach potu stał się bardziej ostry niż dawniej
  • zapach moczu, kału oraz gazów jest intensywniejszy niż wcześniej

Praktyczne zalecenia w oczyszczaniu


Należy pić płyny 15 – 20 min.  przed posiłkami
W procesie trawienia, na produkty, oddziałują soki żołądkowe zawierające fermenty. Gdy spożywamy  np. mleko, kompot, wodę, rozcieńczamy i spłukujemy je do niżej położonych partii układu żołądkowo-jelitowego. W rezultacie pokarm będzie zalegał w żołądku dopóki organizm nie wytworzy nowych fermentów, Spowoduje to gnicie i rozkład drobnoustrojowy produktów, a następnie wchłanianie tego do krwi. Życiowa siła będzie marnowana na syntezę dodatkowej porcji fermentów i detoksykację produktów gnicia nie strawionego pokarmu. Aparat który wydziela soki trawienne żołądka i dwunastnicy pracuje z obciążeniem, dlatego zamiast 700 ml soku żołądkowego trzeba będzie wydzielić w czasie trawienia 1,5-2 razy więcej soków. Z tego powodu z czasem pojawia się niestrawność, obniżona kwasowość i nieżyt żołądka.

Nie pijmy nic w godzinę – dwie po jedzeniu
Po 2-4 godzinach proces trawienia w jelicie cienkim dopiero się zaczyna. Trawienie i wchłanianie pożywienia zachodzi w określonych częściach jelita cienkiego. Wypity płyn błyskawicznie trafi do żołądka i nie tylko rozcieńczy soki trawienne jelita cienkiego, lecz i substancje odżywcze poza strefy ich przyswajania. W rezultacie nie otrzymujemy żadnej korzyści z jedzenia tylko żywimy gnilne drobnoustroje. Trzustka, wątroba, gruczoły jelita cienkiego będą zmuszone do wytwarzania nowej porcji substancji trawiennych wyczerpując zasoby organizmu i pracując z obciążeniem. Po pokarmach węglowodanowych (kasza, pieczywo) pijemy po 3 godzinach, po pożywieniu białkowym (mięso, ryby itp.) po 4-5 godzinach. Jeśli w tym czasie odczuwamy pragnienie (zwłaszcza na początku przejścia na prawidłowe odżywianie się) można przepłukać usta i wypić 2-3 małe łyki.

Starajmy się dokładnie przeżuwać jedzenie
Dokładne przeżuwanie jedzenia poprawia ukrwienie gruczołów jamy ustnej a także oczyszcza krew z toksyn i innych substancji szkodliwych. Proces trawienia utrudnia mało rozdrobnione pożywienie, a wtedy w jelicie grubym te grudki stanowią pożywienie dla drobnoustrojów, które gniją i tworzą  kamienie kałowe.

Nie konsumujemy posiłków
Spożywanie w stanach emocjonalnych takich jak zmęczenie, ból, strach, niepokój, rozpacz, depresja, gniew, zapalenia, gorączka itp. Powoduje to wtedy zaprzestanie wydzielania soków żołądkowych i zwolnienie lub całkowite zatrzymanie się perystaltyki układu pokarmowego. Przyjmowane w takich stanach pożywienie nie przyswaja się – gnije, fermentuje.

Nie spożywamy zimnego i gorącego pożywienia
Enzymy trawienne aktywne są tylko w temperaturze naszego ciała., rozpoczynają najefektywniejsze działanie tylko wtedy gdy osiągnie ono temperaturę 36,6 stopni.

Jemy tylko wtedy, gdy jesteśmy głodni
Prawdziwe poczucie głodu pojawia się tylko wtedy, gdy pokarm przeszedł wszystkie stadia trawienia i przyswajania. Tylko wtedy obniża się stężenie substancji odżywczych we krwi. Te sygnały docierają do centrum pokarmowego i w taki sposób powstaje poczucie głodu. Fałszywe uczucie głodu pojawia się przy naruszeniu pracy układu żołądkowo jelitowego. Przy prawidłowym odżywianiu te patologiczne zmiany znikną pod warunkiem przeprowadzania starannego oczyszczania organizmu. Jeśli ciągle coś żujemy, przestanie wydzielać się śluz chroniący śluzówkę żołądka i dwunastnicy. Aparat wydzielniczy będzie ciągle obciążony.

Korzyści z oczyszczania jelit


1.Poprawa trawienia
2.Poprawa wyglądu skóry
3.Eliminacja toksyn
4.Usunięcie kamieni kałowych
5.Usunięcie pasożytów jelita
6.Oczyszczenie krwi
7.Usunięcie złogów gnilnych
8.Poprawa „zapachów ciała”
9.Redukcja cellulitu
10.Likwidacja zaparć i zaburzeń wypróżniania się
11.Likwidacja niestrawności
12.Koniec z nadkwasotą i odbijaniem się treści żołądka
13.Alkalizacja – odkwaszenie organizmu
14.Oczyszczenie organizmu z metali ciężkich
15.Poprawa witalności i kondycji: koniec ze zmęczeniem




Komentarze

Popularne posty